Propuneri

Propuneri legate de actualizari alea serverului.
Wh1teD

Joi Sep 06, 2018 4:33 pm

Numele tău din joc: Wh1teD
Propuneri: 1) Rata 100% de succes la evolutii arme si armuri. Fara suparare, dar nu cred ca marea majoritate a staff-ului stie cat de greu pica o pereche de pumnale dragon cu bonusuri gen 4x20, deja cu 5x20 e cam un semi-mod la cat de imposibil este sa iti pice asa bonusuri, dar sa esueze arma sau armura la care tocat RAMii si procesorul pc-ului cu cliente de metin2 deschise doar pentru conturi de switch te cam pune pe ganduri daca a meritat sa pierzi timpul pe acest privat, cand pe oficial evolutia e 100% din ce imi amintesc.
2) Metinul Intelepciunii de 150-160 sa aiba o zona de spawn specifica, nu juma de mapa, mi-ar placea sa fie exact ca metinul din mapa de farm 150 deoarece am stat 3 ORE sa caut metinul, care cica are respawn la 2 ore jumate(PE BUNE??????????? 1 metin in toata mapa de crescut cu 1 singur ch?????????) si era IN VARFUL MUNTELUI. Mi-a luat 6 minute cu bug vizual pe armura de imi amortise degetele, imi trecuse si bufful care mi-l dadusem si ghiciti ce, am pierdut peste 3 ore degeaba pentru un metin care nu mi-a dat nici macar 1% XP. Acum 4 ani erau cel putin 6 metine care te cresteau in lvl si pentru ele te bateai, iar acum trebuie sa caut Atlantida in varful sau marginea mapei :| .
3) Sanctionarea playerilor care ataca incepatori, de preferat 3 zile ban.....ca la SEND(pe bune 3 zile ban send, hai sa fim seriosi,acum 5 ani aveai ban permanent pt. send pe orice cont pe care te-ai conectat cu ip-ul respectiv in ultima luna). Stiu din proprie experienta ce enervant e sa te tina pe joc un copil prost care nu intelege ca esti nou pe server si singurele iteme pe care le detii sunt pvm,dar el continua sa te atace fara motiv.
Ce beneficii crezi că ar aduce propunerea/sugestia ta jocului?:
1) Majoritatea playerilor vechi deja si-au facut seturi 1-1, universal, poate chiar pe mai multe conturi de cand evolutia din Sabie Demonica+9 era evoluata in Sabie Nucleara +9 cu rata de reusita 100%, iar acum sa esueze la evolutie este un dezavantaj foarte mare pentru playerii noi si bataie de joc.
2) Cresterea in nivel maxim va fi mult mai usoara si mai putin stresanta, plus ca fara un saman nu prea rezisti nici in mapa de 128-150 la crescut, ce sa mai vorbim de mapa 160.
PokeLove

Joi Sep 06, 2018 8:11 pm

:pro: sincer ai dreptate ...
Astaroh

Vin Sep 07, 2018 11:03 am

1. Pro, dar exista si bugul cu piatra si metalul magic... Acel bug cred ca este arhicunoscut.
2. Pro, dar cred că ar ajunge un respawn mai mic, de 30 min-1 h. Exista busele a pietrei metin care te ajuta.
3. Contra, e cam irelevant, poate exista si un motiv in acea actiune. Spre exemplu ca cel de lvl mic e foarte enervant. Ceilalti playeri ar trebui sa ia atitudine si sa il ”tinca cerc” 10 minute pe cel de lvl mare, nu stafful.

Si, pe bune, chiar crezi ca daca o sa dea ban la fiecare player care foloseste send o sa mai existe playeri?
Nu-ţi arunca deoparte nebunia, numai de dragul de a fi acceptat în turmă.
Când vei găsi drumul tău, vei ști. Te vei simți viu și vei ști.
Kanabisfre

Vin Sep 07, 2018 6:40 pm

Astaroh scrie:
Si, pe bune, chiar crezi ca daca o sa dea ban la fiecare player care foloseste send o sa mai existe playeri?
Sincer.. Decât 100 de copii cu send mai bine 50 fără send.. Sau deloc
Iar la treaba cu metinul ar fi bine sa nu se mai spawneze pe munte
Wh1teD

Vin Sep 07, 2018 7:21 pm

Astaroh scrie:
1. Pro, dar exista si bugul cu piatra si metalul magic... Acel bug cred ca este arhicunoscut.
2. Pro, dar cred că ar ajunge un respawn mai mic, de 30 min-1 h. Exista busele a pietrei metin care te ajuta.
3. Contra, e cam irelevant, poate exista si un motiv in acea actiune. Spre exemplu ca cel de lvl mic e foarte enervant. Ceilalti playeri ar trebui sa ia atitudine si sa il ”tinca cerc” 10 minute pe cel de lvl mare, nu stafful.

1. Verifica singura, nu functioneaza bugul.
3. Cand incepusem caracterul de sura si mergeam map1 sa cumpar licori si mantii erau mai mereu cativa copii prosti care dadeau in mine sa "testeze dmg" si o tinea asa pana mergeam cerc sau plecam din mapa aia.
Astaroh

Vin Sep 07, 2018 9:08 pm

Wh1teD scrie:
Vin Sep 07, 2018 7:21 pm

1. Verifica singura, nu functioneaza bugul.
3. Cand incepusem caracterul de sura si mergeam map1 sa cumpar licori si mantii erau mai mereu cativa copii prosti care dadeau in mine sa "testeze dmg" si o tinea asa pana mergeam cerc sau plecam din mapa aia.
Am verificat, am facut si upp la pach si functioneaza foarte bine.
Nu-ţi arunca deoparte nebunia, numai de dragul de a fi acceptat în turmă.
Când vei găsi drumul tău, vei ști. Te vei simți viu și vei ști.
Wh1teD

Vin Sep 07, 2018 11:59 pm

Fa un video, mie nu imi merge
All4Me

Mar Sep 11, 2018 8:45 am

1) contra, mie mi se pare foarte ok asa, sa mai si eșueze cate ceva, oricum rata e foarte mare la reușita. Plus ca este si bugul.
2) contra, unde mai e distracția daca te duci într-un punct fix... mai frumos asa sa iti bati capul sa o cauti. Iar respawn-ul este de 1h la ea. Singura problema este faptul că apare pe munți.
3) contra, ce vina am eu ca si jucător vechi ca nu ai tu itm si iei bătaie? E metin pvp. Nu iti convine, du-te map 2 ca e destul loc.
Scrie răspuns